נטוורקינג עסקי ברשתות חברתיות, גומות גולף ומה שביניהן

מדי פעם, בין מצגות ללקוחות, יוצא לי גם לא מעט להרצות בנושאי דיגיטל שונים בגופים ציבוריים או מסחריים ברחבי הארץ. אני מרצה הרבה על התמודדות עם משברי מדיה חברתית, טרנדים דיגיטליים, והעתיד של עולם השיווק, אבל את השיחה הזו לא צפיתי. "יש לבכירים בארגון שלי יום העשרה במגרש גולף בקיסריה, ואני רוצה שתכין להם מצגת והרצאה על נטוורקינג דיגיטלי. תן לתת להם כלים לקדם את עצמם ברשת. אתה חושב שתוכל לחבר בין שני העולמות?". אוקיי, חשבתי לעצמי, נושא הנטוורקינג הוא תמיד אחד שיישאר סופר רלוונטי, אבל איך אוכל לחבר אותו אל עולם הגולף ולקשר אותו עם יום ההעשרה שלהם?

את התשובה הביא מנהל הקריאייטיב היקר שלי, עידן אלדר, ושמה הוא "הגומה ה-19". מדובר בביטוי ממשחק הגולף אשר בו באופן מסורתי ישנן 18 גומות במגרש, כך שהגומה ה-19 מסמלת את את הגומה האחרונה והלא רשמית: המועדון והמפגש החברתי לאחר סיום המשחק. כל מי שמכיר את עולם הנטוורקינג יודע שאחת מאבני היסוד שלו היא mingling, מפגש סושיאלי שיכול להניב לידים עסקיים ופיתוח קריירה, ולכן החיבור היה מושלם, אבל זו הייתה רק ההתחלה:

בדיוק כמו בעולם הגולף, גם בעולם הנטוורקינג לא תצליחו אלא אם כן תניפו את המחבט שלכם באופן אקטיבי: תהיו חייבים ליצור תוכן איכותי כדי למשוך את עיניהם של מעסיקים פוטנציאלים וקולגות רלוונטיות ותהיו מוכרחים לשלוח את ההודעות הנכונות בזמנים הנכונים.

כמו בכל ספורט, גם בזירת הנטוורקינג תצטרכו לצפות בעין חדה במהלכים של היריבים שלכם, כדי לגלות הזדמנויות לקידום עבורכם. תתפלאו מה תוכלו ללמוד ממעקב אחרי התכנים האישיים של אנשי מפתח בפייסבוק, דווקא במקום שבו הם מרגישים בנוח להיפתח לגבי שינויים בחייהם ובארגון שבו הם עובדים.

כמובן שכדי להתקדם אסור לחשוב רק באופן תחרותי, וצריך לדעת בדיוק מתי לעזור לחברים במגרש הירוק, כדי להתחיל תהליך של תן וקח שממנו תוכלו להפיק לא מעט רווח, וגם לגלות מגרשים חדשים: אם עד היום נהגתם לחשוב שתוכלו לעשות נטוורקינג רק ב-Linkedin, כדאי שתחשבו שוב על ההזדמנויות שיכולות לצמוח לכם מ-Facebook ואפילו מ-Instagram.

אז בלי להכביר במילים, ממש מתחת לשורה זו תוכלו לראות את המצגת הסופית שעידן הכין ושאותה הצגתי במגרש הגולף. מקווה שבאמצועתה תוכלו לקבל בעצמכם כמה כלים לנטוורקינג דיגיטלי ולהתקדם אל הגומה ה-19 בקלי קלות. משחק נעים!

נ.ב. המצגת תופיע באופן תקין במחשבים נייחים וניידים אך עלולה להשתבש בסלולר ובטאבלטים בגלל הפורמט שלה. 

 

הוסף תגובה באמצעות פייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>