השיווק בזירות החברתיות – קצה הקרחון של פוטנציאל עצום

מה שיפה במדיה החברתית הוא שזו זירה מצויינת לכל סוג של אינטראקציה שיווקית ומתאימה לכל אסטרטגיה" כך אומרת דברה אהו וויליאמסון, אנליסטית בכירה של eMarketer.

ייתכן ואנו רואים כאן שלב נוסף באבולוציה של המדיה החברתית.

אם עד כה הנחנו שהמשתתפים בזירות החברתיות מבקשים לשוחח עם אנשים ולא עם משווקים, המחקר של eMarketer חושף ש-52% אחוז מהגולשים ברשתות החברתיות עוקבים אחר מותג או חברה. 46% מהנשאלים אף שיבחו פעילות מדיה חברתית של או מותג מסויימים.

מקור: eMarketer

נתונים נוספים, שעולים מהסקירה שפרסם eMarketer, מלמדים שאסטרטגיה שיווקית, המתמקדת במדיה חברתית, אכן מצליחה להניע ולסחוף אחריה קהל – עמודים ממותגים ואפליקציות בפייסבוק מוכיחים את עצמם כאפקטיביים מאוד מבחינת הגדלת המכירות ומעגל הלקוחות.

מקור: eMarketer

eMarketer מציינים שיחסית מעט קמעונאים בנו פלטפורמה מרכזית לסחר באמצעות מדיה חברתית – דל וערוץ האאוטלט המצליח שלה בטוויטר עדיין בודדה בצמרת – אבל המצב עשוי בהחלט להשתנות בקרוב, במיוחד לקראת השקת "הארנק הוירטואלי" של פייסבוק.

אפליקציית פייסבוק קונקט, שמשולבת באתרי סחר אלקטרוני, בינתיים ממלאת את החסר, מאחר והיא משמשת גולשים להפיץ בתפוצה נרחבת מידע אודות מבצעים, דילים, חוויות קנייה, ביקורות ועוד.

כמובן, אי אפשר שלא לדון בשאלת הרווח. כבר הבנו שמדיה חברתית אינה חינמית. הדיון הער בימים אלה הוא מה הרווח, או ה-ROI, מפעילות במדיה חברתית.

הסקירה של eMarketer לא נותנת תשובה קונקרטית, מהסיבה הפשוטה שה-ROI של המדיה החברתית הוא עדיין חמקמק מדיי מכדי לכמתו במדוייק במספרים מוחלטים. אבל בשורה התחתונה, נקבע שפעילות שיווקית בערוצי המדיה החברתית מוכיחה את עצמה והדבר הוא אכן מדיד – באמצעות כמות השיחות על המותג ברשת ואופי האזכורים ובסופו של דבר, גם בשורת הרווח.

למעשה, נאמר בסקירה, הפוטנציאל הגלום בפעילות במדיה חברתית רק מתחיל להיחשף.

לקריאת הסקירה המלאה לחצו כאן.

הוסף תגובה באמצעות פייסבוק

2 תגובות על השיווק בזירות החברתיות – קצה הקרחון של פוטנציאל עצום

  1. http://brithamila.com/blogi/?p=483

    דוגמא לשימוש במדיה חברתית כחלק מתהליך של מיתוג מחדש של מותג ותיק, בעל מסורת אנגלית ארוכת שנים של מעילים ומשבצות למותג עדכני, סקסי ומתוקשר ברשת?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>